Lato nastało!
3 lipca 2015

Jak co roku przypominamy Wam, nasi drodzy wydziarani, że okres letni niesie ze sobą dużo pozytywnego słońca i tyle samo odpowiedzialności za tatuaż! Przed Wami parę istotnych informacji:

 

Po pierwsze, jeśli Wasze dzieła są świeże, przez miesiąc chrońcie je przed słońcem, aby nie uszkodzić pigmentu pod skórą. Oczywiście wygojony tatuaż nie zwalnia od chronienia go także później! Warto jest się smarować filtrami 50 UVA kilka razy dziennie, nie tylko podczas kąpieli słonecznych, ale też podczas dłuższego przebywania na zewnątrz. Dotyczy się to również solarium, ono jak i promienie słoneczne źle wpływają na wygląd Waszego zdobienia zmieniając jego kolor czy wyrazistość, dlatego tak ważne jest ich ochrona.

 

Secundo, jeśli chcecie się tatuować podczas najcieplejszej pory roku, macie już wybrany, przemyślany i długo wyczekiwany wzór, a sesja na dniach – nie przychodźcie do studio opaleni! Musicie się liczyć z odmową tatuażysty jeśli Wasze ciała są pokryte ciemną powłoką, gdyż skóra taka nie nadaje się wtedy do tatuowania.

 

Nie znaczy to, że musicie rezygnować ze słońca w zupełności – nie o to chodzi! Po prostu zachowajcie umiar.
I tatuaże w dobrej jakości!

Wróć